Subscribe to our newsletter!
Loading Events

Proč jsou DATA skloňována ve všech pádech? Pojďte to zjistit a vydejte se s námi na DATA JOURNEY!

DATA JOURNEY je sérií offline přednášek, která vám pomůže pochopit co jsou data, jak je sbíráme, jak s nimi pracujeme a konečně k čemu je to všechno dobré. Akce je přesně pro vás, pokud se chcete zorientovat ve světě dat a ujasnit si základy. Všechny přednášky se konají v Praze v sídle ČSOB (metro Radlická)

Série se skládá ze tří večerních přednášek. Můžete se přihlásit na jednotlivé přednášky, ale pro ucelené pochopení celé DATA JOURNEY – od sběru dat až k jejich použití –  doporučujeme zúčastnit se celé série.

Program přednášek

02.02.2023 – Vznik a význam dat – Pavel Bulowski

První přednáška ze série DATA JOURNEY vám pomůže pochopit, co to vlastě data jsou. Podívame se na původ dat, na různé typy dat, a proč bychom se o ně měli zajímat.

Během této přednášky si zodpovíme základní pojmy a koncepty ze světa dat.

Rečník

 

Pavel Bulowski

Pavel Bulowski, CMO at Meiro

Pavel je CMO a spoluzakladatel společnosti Meiro Customer Data Platform – Singapurského softwarového startupu, který řeší komplexní správu zákaznických dat, od sběru dat až po jeho marketingovou aktivaci.

Ve světě dat se Pavel pohybuje už řádku let a podporuje datovou osvětu ve firmách. Tvrdou prací získal zkušenosti z businessu i marketingu v Evropě a Asii. Dnes předává ostatním firmám své znalosti, úspěšně je provádí digitální transformací a vede je k řízení organizací na základě dat.

Pavel stojí i za vznikem iniciativy She Loves Data, která podporuje a vzdělává ženy v oblasti datové analyticky, vizualizace, AI i digitálního marketingu po celém světě. She Loves Data za 5 let svého působení rozrostla do 17 zemí světa napříč 4 kontinenty.

 


16.02.2023 – Analýza dat a ochrana dat: Doplňky nebo rozpory? – František Nonnemann

Datová analýza je velmi často založena na informacích o jednotlivcích. Definice osobních údajů a zpracování údajů je ale širší, než si mnozí myslí, stejně jako související právní důsledky a povinnosti. A proto: kryjte si záda.

Během tohoto 1,5 hodinového workshopu si projdeme základní pojmy a právní povinnosti v oblasti ochrany osobních údajů. Na praktických příkladech projdeme následující body:

 1. Co všechno může být osobními údaji?
 2. Je každá akce s osobními údaji jejich zpracováním?
 3. Nejdůležitější hráči: Správcezpracovatel a subjekt údajů.
 4. Klíčové principy ochrany osobních údajů z pohledu analýzy dat:
   
  • transparentnost: Jak vysvětlit svou práci
  • legalita: Vše není (legálně) možné
  • bezpečnost: Jak chránit data, subjekt údajů a dokonce i sebe?
  • přenosy dat: Existují nějaké další povinnosti při používání amerických analytických nástrojů? (Spoiler: ANO)

Rečník

 

František Nonnemann

František Nonnemann, konzultant v oblasti ochrany osobních údajů a compliance

František je právník s komplexními zkušenostmi jak s regulací ochrany osobních údajů, tak s praktickou aplikací pravidel. Na Úřadě pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pracoval 10 let, poté přešel do soukromého sektoru.

Pomáhá s ochranou osobních údajů a implementací compliance systémů především finančním institucím – jak velkým bankám, tak fintechu.

 


09.03.2023  Vizualizace dat v Tableau – Eliška Valterová

Vizualizace je nedílnou součástí získávání informací z dat a častokrát slouží jako podklad pro stěžejní rozhodnutí.

V poslední přednášce ze série DATA JOURNEY se podíváme na to, jak s datami pracovat a správně je zobrazovat. Zodpovíme si, jaké základní pravidla je dobré dodržovat a čemu se naopak vyhnout. V neposlední řadě si také vyzkoušíte vizualizovat data.

V průběhu workshopu budeme pracovat v programu Tableau, které není třeba předem instalovat. Přineste si prosím vlastní notebook s napájením.

Rečník

Eliška Valterová

Eliška Valterová, Data Visualization Designer & Consultant

Po studiu informatiky strávila Eliška 7 let v digitalnim marketingu, kde analýza dat byla běžnou, ale ne hlavní součástí její práce. Vždy ji fascinoval síla dat a vlivu jejich prezentace na lidské rozhodování. Protože ji frustrovalo, jak je právě prezentace dat poceňována, zaměřila svoji specializaci právě na vizualizaci dat.

Datové vizualizaci se věnuje 7 let a v současné době má za sebou řadu projektů napříč odvětvími. Mimo práci designéra a konzultanta vede kurzy zaměřené na principy vizualizace dat a Tableau.

 


FAQ

Q. Mohu se workshopu zúčastnit zdarma?

A.Ano! Tento workshop je pro všechny účastníky zdarma. Jen doporučujeme včasnou registraci a to z důvodu zvýšeného zájmu ze strany žen o toto téma.

Q.Co mám dělat v případě, když se nebudu moct workshopu zúčastnit?

A.V tomto případě Vás požádáme o zrušení Vaší registrace, abyste přenechala své místo dalšímu zájemci o workshop.

Jak se dostanu na workshop?

Parkování není zajištěno, doporučujeme využít pražskou MHD, stanice metra “Radlická”. Workshop se koná v budově s názvem SHQ (Ulice Výmolova)

V případě jakýchkoliv dalších otázek se, prosím, obraťte na email: adrianalovetin@shelovesdata.com a my Vám rádi pomůžeme.


By registering you understand that the details you provide during the registration process will be collected and used by She Loves Data.   Photographs and/or videos may be taken at the event. By taking part in this event you grant the event organizers full rights to use the images resulting from the photography/video filming, and any reproductions or adaptations of the images for publicity and/or marketing purposes. This might include (but is not limited to), the right to use them in their printed and online publicity materials, social media, and press releases