Subscribe to our newsletter!
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

She Loves Data Prague: Intro to data

10. 9. 2021 @ 8:30 - 16:30 CEST

 

REGISTER

#IntrotoData #Beginner #DataBasics

 

Intro to Data je celodenní workshop určený pouze pro ženy, které zatím nemají žádné zkušenosti s daty, technologiemi nebo analýzami, ale mají zájem tuto skutečnost změnit.

 

Workshop je určen především pro ty ženy, které mají již svou kariérní praxi, ale samy cítí, jak je v dnešním světě důležitá alespoň základní znalost v oblasti dat a technologií.

 

Intro to data pomáhá zodpovědět nejzákladnější otázky a získat povědomí o tom, co data jsou, jak s nimi pracovat, jak správně zobrazovat výsledky a jak je následně efektivně prezentovat.

 

Intro to data není pouze o pasivním poslouchání datové teorie. V rámci workshopu si ženy, s pomocí zkušených instruktorů, samy vyzkouší praktickou práci s daty.

 

Hlavním cílem tohoto workshopu je rozšíření povědomí o oboru Data & Tech mezi ženami.

Naším zájmem je odbourat předsudky a ženám dokázat, že není třeba se tohoto tématu jakkoliv obávat.

 

S pomocí našeho workshopu chceme také ženy správně nasměrovat a případně jim pomoci v kariérním růstu, nebo jim dodat chybějící sebevědomí pro další studium v oblasti dat a technologií. To je také důvod, proč je tento kurz určen pouze ženám; chceme jim vytvořit přátelské prostředí, ktere je bude motivovat ke vzdělávání.

 

Na workshopu rádi uvítáme každou ženu, která se chce o datech a technologiích dozvědět více.

 

 

Denní program

08:30 – Registrace a příchod účastníků

09:00 – Přivítání účastníků a představení She Loves Data – Michaela Lhotková (ČSOB) & Jana Marlé-Žižková (MEIRO+SLD)

09:15 – Intro to data – co jsou data a co si představit pod pojmem datová analýza. Zodpovězení základních názvosloví a konceptů – Pavel Bulowski (Meiro)

10:30 – SQL kurz & zpracování vlastní analýzy s pomocí datových profesionálů – Richard Novák (VŠE)

12:30 – Oběd

13:30 – Vizualizace dat v Tableau + zpracování vlastní vizualizace dat – Eliška Valterová

16:00 – Q&A a oficiální ukončení workshopu – Eliška Valterová / Pavel Bulowski / Richard Novák

 

Co si na workshop přinést:

 

– Průkaz totožnosti

– Doklad o bezinfekčnosti (certifikát o očkování; PCR test – ne starší jak 72 hodin; antigenní test – ne starší jak 48 hodin)

– Respirátor kvality FFP2 nebo NANO roušku

– Vlastní notebook + napájení

– V průběhu workshopu budeme pracovat v programech SQL & Tableau, které není třeba předem instalovat.

– Doporučené nastavení notebooku: přednastavený browser Chrome (MS) nebo Safari (Apple) + přístup na wifi

 

Parkování není zajištěno, doporučujeme využít pražskou MHD, stanice metra “Radlická”. Workshop se koná v budově s názvem SHQ (Ulice Výmolova)

 

V rámci workshopu pro Vás bude připraveno občerstvení společně s obědem.

 

 

Q&A:

Mohu se workshopu zúčastnit zdarma?

Ano! Tento workshop je pro všechny účastníky zdarma. Jen doporučujeme včasnou registraci a to z důvodu zvýšeného zájmu ze strany žen o toto téma.

 

Co mám dělat v případě, když se nebudu moct workshopu zúčastnit?

V tomto případě Vás požádáme o zrušení Vaší registrace, abyste přenechala své místo dalšímu zájemci o workshop.

 

V případě jakýchkoliv dalších otázek se, prosím, obraťte na email: jitka@shelovesdata.com. a my Vám rádi pomůžeme.

 

Řečníci

 

 

Ing. Richard A. Novák, Ph.D.

Richard je expert na digitalizaci a datovou transformaci. Zastával pozici Vice-Presidenta v telekomunikačních firmách GTS Czech, T-Mobile Czech a ředitele IT služeb v Slovak Telekomu. Nyní je předsedou Data Ethics Lab na VŠE Praha, kde vyučuje předměty spojené s Big Data a IT Governance specializací. Paralelně působí jako investor do startupů zaměřujících se na aplikaci AI a Data Driven technologií do oblasti automatizace obchodu a marketingu.

 

 

Eliška Valterová, Data Visualization Designer

Po studiu informatiky strávila Eliška 10 let v marketingu a ecommerce, kde analýza dat byla běžnou, ale ne hlavní součástí její práce. Vždy ji fascinoval síla dat a vlivu jejich prezentace na lidské rozhodování a proto časem zaměřila svoji specializaci právě na vizualizaci dat.

V současné době má za sebou řadu projektů napříč odvětvími. Mimo práci designéra a konzultanta vede kurzy zaměřené na datovou vizualizaci a Tableau.

 

 

Pavel Bulowski, CMO at Meiro

Pavel je CMO a spoluzakladatel společnosti Meiro Customer Data Platform – Singapurského softwarového startupu, který řeší komplexní správu zákaznických dat, od sběru dat až po jeho marketingovou aktivaci.

Ve světě dat se Pavel pohybuje už řádku let a podporuje datovou osvětu ve firmách. Tvrdou prací získal zkušenosti z businessu i marketingu v Evropě a Asii. Dnes předává ostatním firmám své znalosti, úspěšně je provádí digitální transformací a vede je k řízení organizací na základě dat.

Pavel stojí i za vznikem iniciativy She Loves Data, která podporuje a vzdělává ženy v oblasti datové analyticky, vizualizace, AI i digitálního marketingu po celém světě. She Loves Data za 5 let svého působení rozrostla do 17 zemí světa napříč 4 kontinenty.

 

 

 

 

Sponzoři

 

ČSOB, Meiro


By registering you understand that the details you provide during the registration process will be collected and used by She Loves Data. Photographs and/or video may be taken at the event. By taking part in this event you grant the event organisers full rights to use the images resulting from the photography/video filming, and any reproductions or adaptations of the images for publicity and/or marketing purposes. This might include (but is not limited to), the right to use them in their printed and online publicity materials, social media, and press releases.


 

REGISTER

Details

Date:
10. 9. 2021
Time:
8:30 - 16:30 CEST
Event Tags:
, ,

Venue

Czechoslovak Commercial Bank, Inc.
333/150 Radlická
Praha 5,150 57
+ Google Map

Organizers

ČSOB
Meiro